Česká bankovní asociace si zvolila nové vedení. Prezidentem se stal Tomáš Salomon

  • 23. 06. 2020

Členové České bankovní asociace, která sdružuje české banky a stavební spořitelny, si na svém včerejším volebním shromáždění členů zvolili nové zástupce v řídících orgánech – Prezidiu a Dozorčím výboru. Novým prezidentem asociace se stal Tomáš Salomon, který ve funkci nahradí dlouholetého prezidenta Pavla Kavánka.

Česká bankovní asociace má nové vedení. Na volebním shromáždění členů, které se konalo včera 22. června, si banky a spořitelny zvolily nové orgány. Tříletý mandát novému Prezidiu a Dozorčímu výboru začíná 24. června 2020.

Do Prezidia, které představuje statutární orgán asociace a řídí její činnost, bylo zvoleno pět vedoucích představitelů členských bank, kteří si mezi sebou následně zvolili své vedení.

Novým prezidentem České bankovní asociace se stal Tomáš Salomon, generální ředitel České spořitelny, který se funkce ujímá s jasnou vizí: „Nedávné měsíce opět ukázaly, jak je důležité, mít ziskové a kapitálově dobře vybavené banky, které podrží klienty i ekonomiku v době krize. Zároveň jsme se znovu přesvědčili, že silné profesní organizace jsou jedním ze základů prosperující společnosti, protože umožňují tak potřebný dialog mezi státem a komerční sférou. Roli bank a České bankovní asociace vnímám v následujícím procesu oživení ekonomiky jako zcela klíčovou a přistupuji v tomto smyslu k vedení asociace s velkou odpovědností a přesvědčením, že banky ve své roli obstojí i nadále."

Prezident

Tomáš Salomon, Česká spořitelna

První viceprezident

Jan Juchelka, Komerční banka

Viceprezident

Michal Strcula, Air Bank

Člen prezidia

Zdeněk Tůma, ČSOB

Člen prezidia

Jakub Dusílek, UniCredit Bank

 

Rovněž byl zvolen čtyřčlenný Dozorčí výbor, mající na starost dohled nad činností a hospodařením asociace, a je tvořen, stejně jako Prezidium, ze zástupců nejvyššího vedení členských bank. Složení Dozorčího výboru zůstává stejné jako v dosavadním funkčním období.

Člen dozorčího výboru

Jiří Feix, Hypoteční banka

Člen dozorčího výboru

Tomáš Kořínek, ČMSS

Člen dozorčího výboru

Petr Řehák, Equa bank

Člen dozorčího výboru

Libor Vošický, Stavební spořitelna České spořitelny