ČBA Strategické řízení pro vrcholové manažery / III. Transformace a podpora českého byznysu

  • ČBA Strategické řízení pro vrcholové manažery / III. Transformace a podpora českého byznysu
  • 12.10.2023
  • ČBA, Churchill II, Italská 69, Praha 2

ČBA Strategické řízení pro vrcholové manažery
III. MODUL / 1. část
Transformace a podpora českého byznysu


Na domácím poli nás nejvíce zajímá český byznys. Jak posouvat prosperitu České republiky kupředu a kde vzít energii v této nelehké době na druhou ekonomickou transformaci. Tomáš Salomon, generální ředitel České spořitelny, nám přiblíží, jaká je role bank a jak můžou pomoci firmám k poskytnutí transformačních investic od výzkumu a vývoje až po prodej vlastních produktů. Budeme hovořit o možných směrech ekonomické transformace a jaké jsou cesty k úspěšné a prosperující budoucnosti České republiky.

Se zástupci Sdružení automobilového průmyslu Zdeňkem Petzlem a Petrem Novákem budeme diskutovat o transformaci automobilového průmyslu jakožto nejvýznamnějšího průmyslu v Čechách. Jak probíhá proces transformace autoprůmyslu na elektromobilitu, jaké jsou změny dodavatelských řetězců a nové obchodní příležitosti?

Mezi dalšími hosty přivítáme Daniela Prokopa, sociologa a zakladatele výzkumné organizace PAQ Research. A budeme se věnovat především budoucím generacím a jak posouvat prosperitu České republiky, abychom uspěli na mezinárodním poli. Právě sociální kapitál a priorita vzdělání jsou témata pro diskusi s Danielem. Máme státem vybudované ideální prostředí pro možnost globálního růstu a dostatečné sebevědomí, vizi a schopnosti prosadit se jako úspěšná a prosperující ekonomika?

Na závěr dne povedeme diskusi na téma "Budoucnost Česka". Jak mobilizovat (ve skutečnosti nemalé) české finanční zdroje na to, abychom to zvládli? Má Česká republika jasnou hospodářskou strategii? Jak byste zhodnotili inovační prostředí v České republice? Děláme dost proto, aby výzkum a vývoj byl tahounem ekonomického růstu? Firmy v Česku mají spíše obavy z toho, jak a zda se jim podaří vyrovnat se s Green Dealem, který je hodnocen jako investičně velmi náročný. Domníváte se, že EU nastavila svoje závazky v oblasti boje proti globálnímu oteplování správně, anebo jsou příliš ambiciózní?


Přednášející:
Tomáš Salomon, první viceprezident ČBA, Předseda představenstva a generální ředitel České spořitelny
Zdeněk Petzl, výkonný ředitel Sdružení automobilového průmyslu
Petr Novák, ředitel divize automotive JTEKT Evropa
Daniel Prokop, sociolog a zakladatel výzkumné organizace PAQ Research
Leon Jakimič, český podnikatel, zakladatel nadnárodní společnosti Lasvit
Martin Wichterle, majitel strojírenské skupiny Wikov Industry, skláren Bomma a Rückl
Miroslav Zámečník, ekonom a hlavní poradce ČBA